15.09.2021р.

Музей одеської залізниці відвідали «Особливі діти»

Музей одеської залізниці відвідали «Особливі діти»

Цими вихідними музей Одеської залізниці регіональної філії відчинив свої двері дітям та їх батькам громадської організації «Особливі діти».

Порадившись із головою організації та її засновником Іриною Шульгою, екскурсію вирішили розділити на дві групи, адже значна частина – це діти із інвалідністю, які пересуваються за допомогою інвалідних візочків, або такі, яким потрібна постійна стороння допомога.

Сама екскурсія розпочалася з перегляду мультфільму про правила безпеки на залізниці та невеличкої лекції, яку прочитала в.о. начальника ДЦНТІ  Наталія Ковальова. Після чого інженер першої категорії ДЦНТІ Максим Дворецький провів цікаву та захоплюючу екскурсію музеєм, розповідаючи не лише історичні факти, але і різноманітні цікавинки роботи залізничників того часу – як жили, воювали та навіть як і на чому готували їжу.

Екскурсія виявилася дуже пізнавальною не лише для дітей, але й для їх батьків. Адже, за їх словами, дехто навіть народився поруч із будівлею музею, однак до цього часу навіть не уявляв, що такий існує «та до того ж цікавий і незвичайний».

Організатори ГО «Особливі діти» подякували керівництву філії за надану можливість відвідати екскурсію. «Ми в захваті. Цікаво, що кожен бажаючий може доторкнутися до експонату та навіть приміряти справжню форму залізничника. Дякуємо директору регіональної філії Сергію Нікуліну, прес-секретарю, співробітникам музею та «помічникам», яких надала залізниця, для підйому на 2-й поверх діток на інвалідних візках», - висловилися організатори та своїй сторінці та особисто після завершення екскурсії.

 

Довідково: громадська організація «Особливі діти» (організована в 2011 році, мамами таких же діток), в ній 104 сімей, в яких 106 дітей з інвалідністю. Велика частина з них, це діти з діагнозом ДЦП (більше 80 діток). Батьки об'єдналися, аби допомагати, ділитися, обмінюватися досвідом, знаходити добрі серця, які підтримують і допомагають сім'ям організації.

 

Нагадуємо,  музей працює в будні дні з 8.00 до 17.00.

Відвідати його і домовитися про екскурсію можна безкоштовно, попередньо зателефонувавши за номером: (048)727-20-50 або 727-20-53. Адреса: вул. Степова, 44.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»